Μαΐ 01 2024

Μέρα αφιερωμένη στην ενδοσχολικη βία

Η ενδοσχολικη βία ή αλλιώς bullying, είναι ένα φαινόμενο το οποίο δυστυχώς, παρατηρείται συχνά τα τελευταία χρόνια στα σχολεία της χώρας μας και είναι πάντα θέμα προς συζήτηση virtualbox expansion. Για το λόγο αυτό τη Δευτέρα 1 Απριλίου επισκέφθηκε το Σχολείο μας ο κ. Μόσχος Δεμιρης, ψυχολόγος και κοινωνιολόγος  του Κέντρου Κοινότητας Ιερισσού και μίλησε στους μαθητές και τις μαθήτριες τα αίτια του σχολικού εκφοβισμού, τις μορφές του σχολικού εκφοβισμού και τους ρόλους του θύματος, θύτη, συνεργών και παρατηρητών laptop Chrome. Επίσης , μέσα από τη συζήτηση που ακολούθησε με τα παιδιά διατυπώθηκαν οι τρόποι αντιμετώπισης του φαινομένου apache 서버 다운로드. Γονείς, εκπαιδευτικοί και κοινωνικοί φορείς οφείλουμε να ενισχύουμε θετικές συμπεριφορές και να αποτρέπουμε τις αρνητικές συμβάλλοντας στην εξάλειψη αυτού του κοινωνικού, πλέον, φαινόμενου 짱구 bgm 다운로드.