Μαρ 30 2024

Εορτασμός Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου – Επίσκεψη συγγραφέα Γεωργίας Πραβητα

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου την Παρασκευή 29 Μαρτίου είχαμε τη χαρά επισκεφθεί το Σχολείο μας η συγγραφέας Γεωργία Πραβητα Hangul 98 download. Παρουσίασε το βιβλίο της » Ο Δράκος μου έχει… κινητό» και ακολούθησε μια εποικοδομητική συζήτηση για τη σημαντικότητα της φιλίας και την αλόγιστη χρήση του κινητού τηλεφώνου και γενικότερα την υπερβολική έκθεση σε ηλεκτρονικές συσκευές 엘비스 퀵 다운로드.

Έπειτα ακολούθησαν δράσεις δημιουργικής γραφής στις τάξεις, όπου οι μαθητές/ τριες παρήγαγαν τα δικά τους κείμενα με τη δική τους συμπληρωματική εικονογράφηση sink lyrics. Μια υπέροχη μέρα, μια μέρα αφιερωμένη στο παιδικό βιβλίο που προάγει τη φαντασία, την φιλαναγνωσια, την καλλιέργεια γραπτού λόγου, τη χαρά της εικαστικής δημιουργίας 아이패드 네이트온 다운로드!

Ευχαριστούμε πολύ Γεωργία που μας ταξιδεψες σε έναν κόσμο μοναδικό, στον κόσμο που μόνο τα παιδικά λογοτεχνικά βιβλία προσφέρουν και πέρασες όμορφα μηνύματα nowing movie!