Απρ 15 2016

Επίσκεψη στο παγοποιείο της Ιερισσού

Την Παρασκευή 15 Απριλίου οι μαθητές/τριες της Β΄ τάξης επισκέφθηκαν το παγοποιείο της Ιερισσού, στο πλαίσιο του μαθήματος της Γλώσσας που έκανε λόγο για παλιά επαγγέλματα space photos. Ευτυχώς βρίσκεται κοντά στο σχολείο μας! Μόλις φτάσαμε του είπαμε ένα ποιηματάκι που μάθαμε 밴드어플 다운로드. Ο κ. Γιώργος μας ξενάγησε στο χώρο και μας έδειξε τα μηχανήματα και τα ψυγεία. Αρχικά πήγαμε στο χώρο που παγώνει το νερό, το οποίο αντλείται από πηγάδια,  και γίνονται οι παγοκολόνες,DSC_0592 DSC_0599 DSC_0598 DSC_0601 - Αντίγραφο DSC_0605 - ΑντίγραφοDSC_0609  και αργότερα είδαμε τον πάγο που δημιουργείται από πόσιμο νερό Pentatonix. Πιάσαμε και πάγο! Στο τέλος κάναμε διάφορες ερωτήσεις στον κ. Γιώργο που αφορούσαν τη δουλειά του 브이앱 영상 다운로드.