Μαρ 08 2024

Μερα κατά του σχολικού εκφοβισμού

1ο Δημοτικο Σχολείο Ιερισσού

«Παντελης Παντελιαδης»

Μερά αφιερωμένη κατά της ενδοσχολικης βιας 6 Μαρτίου και τα νήπια μας με την καθοδήγηση των δασκάλων τους μας παρουσίασαν δραστηριότητες – σύντομα δρώμενα καταπολέμησης του σχολικού εκφοβισμού, όπως «Λέξεις που πληγώνουν» & » Μιλά, μη φοβάσαι» 고스트키로그 다운로드.

Σε κάθε τάξη αφιερώθηκε χρόνος για συζήτηση και δράσεις για την ευαισθητοποίηση των μαθητών & μαθητριών σε ζητήματα σχολικού εκφοβισμού mac os 카탈리나 다운로드. Αναφέρθηκαν τα είδη του σχολικού εκφοβισμού, οι ρόλοι του θύτη, του θύματος και των παρατηρητών sims 다운로드.

Στην Στ τάξη προβλήθηκε το παιδικό βιβλίο με αφήγηση «Το αόρατο αγόρι’ της Trudy Ludwing 얼불춤 커스텀 다운로드. Ακολούθησε συζήτηση όπου οι μαθητές και μαθήτριες μοιράστηκαν τα βιώματά τους και δημιούργησαν αφίσες Spore Hangul edition.