Νοέ 23 2023

Το έθιμο της «Πιπερους» στην τάξη μας!

1ο Δημοτικό Σχολείο Ιερισσού «Παντελής Παντελιαδης».

Μάθημα που σχετίζεται με την παράδοση,τα ήθη και έθιμα του τόπου δεν μπορεί παρά να είναι το καλύτερο μάθημα 화재안전기준 다운로드.

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Γλώσσας και συγκεκριμένα στη 2η Ενότητα » Ρώτα το νερό τι τρέχει» διαβάσαμε για έθιμα που σχετίζονται  με την ανομβρία 윈도우7 화면보호기 다운로드. Κι έτσι μας δόθηκε η αφορμή να ασχοληθούμε με το έθιμο της «Πιπερους» .

Και φυσικά είχαμε κοντά μας τον καταλληλότερο άνθρωπο για να παρουσιάσει το έθιμο της «Πιπερους», τον κ 공수교대송 다운로드. Γιώργο Λαγοντζο!

Έφτιαξε και έφερε στην τάξη τη στολή της «Πιπερους» και έμαθε στα παιδιά το τραγούδι, παράκληση στο Θεό για να βρέξει 어메이징 프로그 무료 다운로드. Με μεγάλο ενθουσιασμό το αναβιωσαμε μέσα στην τάξη μας!

Αδραξαμε την ευκαιρία και γίνανε μικροί δημοσιογράφοι για να μάθουμε στα δικά του χρόνια με τι παιχνίδια έπαιζαν white chicks subtitles.

Τον ευχαριστούμε θερμά για την αποδοχή της πρόσκλησης και την εποικοδομητική συζήτηση που είχε με τους μαθητές και τις μαθήτριες της Δ τάξης adobe flash player 11.